​Ermeni Milletvekili: Azerbaycan’a ‘Kadife Devrim’ diliyorum - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

23 Ocak 2019  

​Ermeni Milletvekili: Azerbaycan’a ‘Kadife Devrim’ diliyorum

​Ermeni Milletvekili: Azerbaycan’a ‘Kadife Devrim’ diliyorum ​Ermeni Milletvekili: Azerbaycan’a ‘Kadife Devrim’ diliyorum
Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlenen Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi oturumunda Ermenistan heyeti temsilcilerinden Edmon Marukyan 9 Aralık tarihinde Ermenistan’daki erken genel seçimlerinin ele alındığı tartışmalarda konuşma yaptı.

Ermenistan parlamentosunda üçüncü siyasi gücü olan ‘Aydın Ermenistan’ Partisinin Başkanı Edmon Marukyan yaptığı konuşmada özellikle Azerbaycan heyetinin öne sürdüğü açıklamalarına tepki gösterdi.

Marukyan hiç bir ülkede demokrasi fazlalığı olmadığını ifade ederek bazı ülkelerde demokrasinin ilerlediğini, bazı ülkelerde ise tam tersi gerilediğini belirtti. Ermenistan’da demokrasinin istikrarlı bir şekilde ilerlemesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Marukyan Azerbaycan gibi bir ülkenin bu süreç hakkında açıklamalarda bulunmasının gerçekten çok gülünç olduğunu da vurguladı.

Demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerin Azerbaycan’da berbat durumda olduğunu hatırlatan Ermeni Milletvekili Azerbaycan tarafından bu tür kışkırtıcı konuşmaların asıl amacı gündemi değiştirip Azerbaycan’da siyasi mahkumlar konusunun da örtmesi olduğunu dile getirdi.

‘Aydın Ermenistan’ Parti Başkanı konuşmasında “Yine de Azerbaycan yetkililerin ülkemizdeki gelişmeleri dikkatli bir şekilde takip ettiklerinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Umarız Ermenistan’daki demokratik gelişmelerinden birşeyler öğrenirler, demokrasinin nasıl olduğunu öğrenirler. Dolayısıyla Azerbaycan’a en yakın zamanda ‘Kadife Devrim’ diliyorum sizin iyiliğiniz için” sözlerine de yer verdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+