​Paşinyan, Davos`ta uluslararası yatırımcılar ile Ermenistan projelerini görüştü - Gündem
20 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

24 Ocak 2019  

​Paşinyan, Davos`ta uluslararası yatırımcılar ile Ermenistan projelerini görüştü -

​Paşinyan, Davos`ta uluslararası yatırımcılar ile Ermenistan projelerini görüştü ​Paşinyan, Davos`ta uluslararası yatırımcılar ile Ermenistan projelerini görüştü

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda farklı ülkeleri temsil eden iş adamları ile yatırımcılarıyla görüştü.

“Rusya Doğrudan Yatırım Vakfı” Genel Müdürü Kiril Dmitriyev ile bir araya gelen Ermenistan Başbakanı, ülkede yaşanan değişimlerden sonra Ermenistan’da yatırımlar için iyi imkan ve şartların oluştuğuna dikkat çekti. Tarım, sanayi ve enerji alanındaki cari projeler hakkında bilgi paylaşan Dmitriyev ise, Vakfın Ermenistan’da yeni projer gerçekleştirme politikasına devam edeceğini ve kendi uluslararası ortaklarının Ermenistan piyasasına girmesini sağlamak için adımlar atacaklarını sözlerine ekledi.

Paşinyan, Forum kapsamında ayrıca “Corporacion America” Genel Müdür Martin Eurnekian ile de bir araya geldi. Ermenistan’ın havacılık ve diğer alanlarında gerçekleştirilecek olan yatırım projelerini ele alan taraflar, özellikle “Zvartnots” ve “Şirak” havalimanlarında yapılacak çalışmaları, “HayPost”un yönetimi ve geliştirilmesini, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’nın eski binasıyla ilgili projeleri konuştu.

Forumun ikinci gününde “Marriott International” Başkanı Arne Sorenson ile de bir araya gelen Paşinyan, Ermenistan’da bu şirketin faaliyetlerine büyük önem verdiğini dile getirdi. “Marriott” Otelinin Ermenistan’da büyük popülerliğe sahip olduğuna dikkat çeken Başbakan, Ermenistan Hükümetinin, uluslararası ünlü otel zincirinin ülkede geliştirilmesinden ve genişletilmesinden yana olduğunu vurguladı. Arne Sorenson ise, Ermenistan’da yeni yatırımlar yapmak ve yeni oteller açmak istediklerini bildirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+