​Davos Zirvesi`ne katılan Paşinyan İsviçre’de bir dizi temaslarda bulundu - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

24 Ocak 2019  

​Davos Zirvesi`ne katılan Paşinyan İsviçre’de bir dizi temaslarda bulundu

​Davos Zirvesi`ne katılan Paşinyan İsviçre’de bir dizi temaslarda bulundu ​Davos Zirvesi`ne katılan Paşinyan İsviçre’de bir dizi temaslarda bulundu
İsviçre’nin Davos kentinde yapılan Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık zirvesine katılmak üzere İsviçreye giden Paşinyan’ın Davos’tan önceki durağı Zürih oldu. Zürih’te Ermeni-İsviçreli İşadamları Derneği'nin organize ettiği toplantıda, İsviçreli iş insanları ile görüşen Paşinyan’ın yaptığı konuşmadaki “Gelin, zengin olun, zengin edin!” sözleri basının bu hafta en çok üzerinde durduğu konulardan biri oldu.

Ermenistan-İsviçre İş Geliştirme Konseyi başkanı Mark Baronyan ile detaylı temaslarda bulunan Paşinyan, görüşmenin iyi geçtiğini, İsviçre’den gelebilecek yatırımları detaylandırdıklarını belirtti.

Frank Müller firması sahibi, ünlü iş adamı Vartan Sırmakeş ve iş insanları ile de görüşen Paşinyan, toplantıda tarım başta olmak üzere farklı ortak projeler konuştuklarını söyledi. Vartan Sırmakeş ve Paşinyan ayrıca hayata geçirilmesi planlanan “Eski Yerevan” projesinin detayları ve koruma altına alınması gereken tarihi eserler hakkında da görüştüler.

Davos 49. Dünya Ekonomik Forumu’na katılmak için İsviçre’de bulunan Ermenistan Başbakanı Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bir de görüşme gerçekleştirdiler.

22 Ocak’ta gerçekleşen ve yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmede liderler Dağlık Karabağ sorununun çözümüne yönelik yürütülen müzakere süreci, hali hazırdaki durum ve gelecekteki adımlar hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını belirttiler. Ermenistan Başbakanı Paşinyan facebook sayfasında görüşme ile paylaşımda bulunarak “Davos’ta İlham Aliyev ile gayriresmî bir görüşme gerçekleştirdik” dedi. Bu Paşinyan’ın göreve gelmesinden sonraki üçüncü görüşme. İlki BDT Zirvesi'nin gerçekleştiği Duşanbe’de, ikincisi St. Petersburg’da olmuştu. Bu üçüncü görüşme için “Yeni bir şey görüşmedik, temasları sürdürüyoruz” açıklaması yapıldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+