​Paşinyan: Karabağ adından müzakerelerde bulunamam - Gündem
27 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Վահագն / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

25 Ocak 2019  

​Paşinyan: Karabağ adından müzakerelerde bulunamam -

​Paşinyan: Karabağ adından müzakerelerde bulunamam ​Paşinyan: Karabağ adından müzakerelerde bulunamam

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Moskova’da gazetecilerle görüşme sırasında Dağlık Karabağ (Artsakh) adından müzakerelerde bulunamıyacağını açıkladı.

Gazetecilerin Davos’ta Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ne konuşlduğuna dair sorusuna Paşinyan verdiği cevapta “Defalarca görüşmelerde ben Karabağı temsil edemiyeceğimi, sadece Ermenistan Cumhuriyeti’ni temsil edebileceğimi dile getirdim. Bunun açıklaması basittir. Karabağ halkı beni Başbakan olarak seçmedi, Ermenistan halkı seçti, dolayısıyla ben Karabağ halkının adından müzakereleri sürdüremem. Karabağ halkı kendi Cumhurbaşkanını, Parlamentsounu seçiyor” ifadelerine yer verdi.

Ayrıntılara gelince Ermenistan Başbakanı görüşmenin bütün detayları anlatmanın etik açısından doğru olmadığını belirtti.

Azerbaycan ile Ermenistan’ın resmi müzakerelerin başlama imkanı hakkinda ise Paşinyan iki ülkenin Dışişleri Bakanlarının görüştüğünü ve bu yönünde çalışmaları devam ettiklerini ifade ederek bu konuda daha net bir sonuca varılmadığını vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+