ABD Kongre üyelerinden, Kaliforniya`daki Ermeni okullarına yapılan ırkçı saldırıya en sert kınama - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

30 Ocak 2019  

ABD Kongre üyelerinden, Kaliforniya`daki Ermeni okullarına yapılan ırkçı saldırıya en sert kınama

ABD Kongre üyelerinden, Kaliforniya`daki Ermeni okullarına yapılan ırkçı saldırıya en sert kınama ABD Kongre üyelerinden, Kaliforniya`daki Ermeni okullarına yapılan ırkçı saldırıya en sert kınama
ABD Kongre üyeleri Adam Shiff ile Brad Sherman, Kaliforniya’daki Surb Nahatakats Ferahyan ve Ermeni Hayırseverler Genel Birliği’nin (AGBU) himayesindeki Manukyan–Demirciyan Ermeni okullarına karşı Türk bayraklarıyla yapılan irkçı saldırıyı kınadı.

28-29 Ocak gecesi yaşanan saldırıyı Facebook üzerinden yorumlayan Shiff, “Güney Kaliforniya’daki özel okullar, Türk bayraklarıyla vandal bir saldırıya uğradı. Bu okullarda, Osmanlı İmparatorluğu tarafından işlenen Ermeni Soykırımı’nın kurbanlarının varislerinin nesilleri okuyor. Ben, bu nefret eylemini kınayarak Ermeni toplumunun yanındayım.

Yetkiliier olayı araştırıyor ve daha sonraki olası tehdit ve terörleri önlemek için bu olayın şüphelilerini bulacaklarını ümit ediyorum ” ifadelerinin kullandı.

ABD Kongre üyesi Brad Sherman ise, Güney Kaliforniya’daki Ermeni okul ve kiliselerine karşı düzenlenen saldırılardan haberdar olduğunu vurgulayan bir açıklama yayınladı. “Bu iğrenç vandal eylemini en sert şekilde kınıyorum. Bu, özellikle aile üyeleri Ermeni Soykırımı sırasında ölen insanlara karşı çok zalim bir davranış” diyen Sherman, saldırıyı düzenleyen vandalların bir an önce yakalamasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Ermeni okullarında Türk bayraklarının asılması, ABD polisi tarafından “nefret olayı” olarak nitelendirilmiş, ABD Ermeni toplumu ise yaşananın basit bir olay değil, suç olduğundan dolayı bu değerlendirmeye kızmıştı.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+