Hollanda`da Ermeni sığınmacı aile için 96 gündür yapılan ayinler sona erdi - Gündem
16 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

31 Ocak 2019  

Hollanda`da Ermeni sığınmacı aile için 96 gündür yapılan ayinler sona erdi

Hollanda`da Ermeni sığınmacı aile için 96 gündür yapılan ayinler sona erdi Hollanda`da Ermeni sığınmacı aile için 96 gündür yapılan ayinler sona erdi
Hollanda'da bir kiliseye sığınan Ermeni ailenin sınırdışı edilmesini engellemek için 96 gündür 24 saat boyunca yapılan ayinler hükümetin göç yasası kurallarında değişiklik yapması ile son buldu.

Hükümet iltica talepleri kabul edilmeyen ancak Hollanda'da büyüyen 700 çocuğun dosyalarının yeniden inceleneceğini açıkladı.

Kilise bu açıklamanın hemen ardından eylemlerine son verdiklerini duyurdu.

Protestan Bethel Kilisesi yetkilisi Theo Hettema "Siyasi anlaşma Ermeni asıllı Tamrazyan ailesinin Hollanda'da hayatını sürdürebilmesi için bir ümit ışığı sağlıyor." ifade etti.

Hollanda'da ayin yapılırken polisin kiliseye girmesi yasak.

Ermeni Tamrazyan ailesi iltica taleplerinin reddedilmesinin hemen ardından geçtiğimiz 26 Ekim tarihinde Lahey şehrindeki Protestan Bethel Kilisesi'ne sığındı. Ülkenin dört bir tarafından ayrıca Almanya, Fransa ve Belçika'dan toplam 650 din adamı gece gündüz kilisenin kapılarını 24 saat açık tutarak ayin yaptı.

Tamrazyan ailesi 2009 yılında Ermenistan'dan Hollanda'ya sığındı. Ailenin babası siyasi görüşleri nedeniyle tehdit altında olduğu gerekçesi ile Ermistan'dan ayrıldı.

Yıllar süren değerlendirmenin ardından Hollanda Tamrazyanlar'a sığınma hakkı verdi. Ancak Hollanda hükümeti daha sonra kararı bozdu.

Hollanda'ya sığınma talebinde bulunan Ermeni asıllı 5 kişilik Grigoryan ailesi ise Tamrazyan ailesi kadar şanslı olmadı.Geçtiğimiz hafta aile Ermenistan'a geri gönderildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+