​Avrupa`da Azerbaycan pasaportlu PKK’lılar yakalandı - Gündem
22 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

02 Şubat 2019  

​Avrupa`da Azerbaycan pasaportlu PKK’lılar yakalandı -

​Avrupa`da Azerbaycan pasaportlu PKK’lılar yakalandı ​Avrupa`da Azerbaycan pasaportlu PKK’lılar yakalandı

Azerbaycan'da “Azadlıq” muhalif gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni, “Azerbaycan saati” TV programının yaratıcısı ve sunucusu Ganimat Zayidov, Azerbaycan İçişleri Bakanlığı’nın Pasaport, Kayıt ve Göç İdaresinin 10 çalışanının, yabancı vatandaşlara Azerbaycan pasaportu sattıkları gerekçesiyle görevden alındığını duyurdu.

“Facebook” üzerinden paylaşım yapan Zayidov, Azerbaycan pasaportunu alan kişiler arasında, büyük kısmı İrak’lı olmak üzere, çok sayıda PKK üyelerinin de bulunduğuna dikkat çekti.

Aynı açıklamaya göre, Azerbaycan pasaportunu elde eden şahıslar önce Bakü’deki “Ramada” otelinde ağırlandı, daha sonra Avrupa ülkelerine gönderildi. Olay, Avrupa’ya giden kişilerin pasaportlarının sahte olduğunun anlaşılması üzerinde ortaya çıktı.

“Ramada” otelinin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın koruma müdürü Beyler Eyyubov’a ait olduğuna dikkat çeken Zayidov'a göre, daha önce Azerbaycan’da PKK üyelerine pasaport verme süreci, Azerbaycan Milli Güvenlik Bakanı Eldar Mahmudov tarafından kontrol ediliyordu. Daha sonra bu işlemler Beyyler Eyyubov’un kontrolüne geçti. Kaynağa göre bu süreç, şahsen İlham Aliyev’in talimatıyla gerçekleştiriliyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+