​IMF`den Ermenistan ekonomisine 250 milyon dolarlık destek sağlanacak - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

28 Şubat 2019  

​IMF`den Ermenistan ekonomisine 250 milyon dolarlık destek sağlanacak

​IMF`den Ermenistan ekonomisine 250 milyon dolarlık destek sağlanacak ​IMF`den Ermenistan ekonomisine 250 milyon dolarlık destek sağlanacak
Uluslararası Para Fonu (IMF), ekonomik reformlar gerçekleştirmek hedefiyle Ermenistan hükümetine 250 milyon dolar verecek. IMF resmi internet sayfasında yer alan habere göre, taraflar arasında Mayıs 2019’da bir anlaşma imzalanacak.

Vakıf tarafından sağlanacak finansman, Ermenistan’da ekonomik reformların gerçekleştirilmesi, finansal istikrarın sağlanması ve dış kırılganlığının azaltılması hedefiyle kullanılacak. Proje kapsamında ayrıca yapısal reformların yapılması, iş ortmının iyileştirilmesi, insan sermayesi ve altyapı gelişimi, yolsuzlukla mücadele ve yönetim verimliliğinin artırılması amaçlanacak.

Daha önce Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, IMF Ermenistan Misyonu Başkanı Hossein Samiei’yi kabul etmişti. Samiei, IMF’nın Ermenistan’daki reformlar sürecine ve Ermenistan hükümetine destek vermeye devam edeceğini ve yeni projeler gerçekleştirmek hedefinde olduğunu vugulamıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+