​Paşinyan: Karabağ meselesi zorbalıkla çözülmez - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

01 Mart 2019  

​Paşinyan: Karabağ meselesi zorbalıkla çözülmez

​Paşinyan: Karabağ meselesi zorbalıkla çözülmez ​Paşinyan: Karabağ meselesi zorbalıkla çözülmez
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan İran İslam Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret kapsamında Tahran’daki ‘Ararat’ merkezinde İran Ermeni cemaati temsilcileriyle görüştü.

Samimi ve sıcak ortamda gerçekleşen görüşmede Ermenistan Başbakanı İran Ermeni cemaatine Karabağ meselesiyle ilgili gelişmeleri hakkında da bilgiler verdi.

Özellikle ileride Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşeceğini dile getiren Paşinyan görüşmede müzakerelerin formatı tartışılacağı ve bu konuda daha anlaşmaya varmadıklarını belirtti. Format konusunda anlaşma sağlanmadığı süreçte müzakereler Paşinyan’a göre gayri resmi sayılabilir.

Artsakh (Karabağ) halkının kendi kaderini tayin etme hakkı dışında başka bir seçeneğin olmadığını ifade eden Nikol Paşinyan yaptığı konuşmada “Ben Ermenistan Başbakanıyım ve ben Artsakh adına konuşamam, çünkü Artsakh Cumhuriyeti’nin ayrı iktidarı, Cumhurbaşakanı, Hükümeti var. Müzakerelerde Artsakh adına sadece Artsakh iktidarı konuşabilir ” ifadelerine yer verdi.

Müzakerelerin formatıyla ilgili Paşinyan “Azerbaycan devamlı tehditlerle Karabağ meselesi hakkında konuşuyor. Eğer birileri Karabağ meselesinin tehdit yada zorbalıkla çözüleceğini düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar” sözlerini dile getirdi.

Başbakan Paşinyan Karabağ meselesini tehdit ve zorbalıkla çözmek isteyenler karşılarında sadece Ermenistan Cumhuriyeti değil birlik olan tüm dünyadaki Ermenileri bulacaklarını da vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+