​Bundestag Milletvekiline Azerbaycan’la olan bağlantısından dolayı para cezası uygulandı - Gündem
20 Ağustos 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Նավասարդ / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

16 Mart 2019  

​Bundestag Milletvekiline Azerbaycan’la olan bağlantısından dolayı para cezası uygulandı

​Bundestag Milletvekiline Azerbaycan’la olan bağlantısından dolayı para cezası uygulandı ​Bundestag Milletvekiline Azerbaycan’la olan bağlantısından dolayı para cezası uygulandı
Almanya’da iktidarda olan Hristiyan Demokrat Partisi Milletvekili Karin Strenz Azerbaycan tarafından sağlanan ek geliri hakkında Bundestag’a zamanında bilgi vermediğinden dolayı 20 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Alman Federal Meclisi bu kararı 14 Mart tarihinde aldı.

Karin Strenz’e karşı şüpheler daha 2017 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde rüşvet ve yolsuzluk skandalı çerçevesinde meydana geldi. Özellikle onun ismi bağımsız uzmanlar tarafından 2018 yılının Nisan ayında yayınlanan raporda, Avrupa’da Azerbaycan’ın lobiciliğini yapmak için rüşvet alan kişiler listesinde yer alıyor.

Bu skandalın esas ismi Eduard Lintner kendisine ait ve Azerbaycan tarafından para desteği alıp Azerbaycan lobiciliğini gerçekleştiren Line M-Trade Danışmanlık kurumunda Karin Strenz’i işe aldı.

Karin Strenz ise para kaynağının Azerbaycan’dan olduğunu bilmediğini öne sürdü, fakat ek gelirleri hakkında zamanında Bundesta’ga bilgi vermediği açısından suçunu kabul etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+