​Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı`ndan Ermenistan`a ziyaret - Gündem
14 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Վանատուր / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

21 Mart 2019  

​Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı`ndan Ermenistan`a ziyaret

​Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı`ndan Ermenistan`a ziyaret ​Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı`ndan Ermenistan`a ziyaret
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Anna Nağdalyan sıradaki basın toplantısında Dışişleri’nin gelecek etkinlikleri ve görüşmelerine dair açıklamalarda bulundu.

Anna Nağdalyan’ın bildirdiğine göre 26-28 Mart tarihler arasında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Liliane Maury Pasquier Ermenistan’ı ziyaret edecek.

Sözcü, Liliane Maury Pasquier’in Ermenistan Ulusal Meclisi’nde ve üst düzey devlet makamlarıyla görüşmelerde bulunacağını ifade etti.

Pasquier’in ziyaret sırasında Yerevan’ın merkezinde Avrupa Konseyi’nin 70 yıldönümüne adanmış ‘Avrupa’ adlı bir meydan da açılacak.

Nağdalyan, 1 Mart’tan Ermenistan’da Uluslararası Frankofon Örgütünün iki aylık dönemine start verildiğini ve bu çerçevede 600 etkinlik düzenleneceğini dile getirdi.

Sözcü “2 Nisan’dan Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan’ın Afrika ziyaretine start verilecek. Bakan Etiyopya ve Ruanda’da olacak. Sayın Mnatsakanyan 7 Nisan’da Ruanda’da Ruanda Soykırımı’nın 25. yıldönümüne adanmış etkinliğine katılacak.” diye söyledi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+