​Paşinyan: Müzakerelere Karabağ’ın katılımını konuştuk, fakat anlaşamadık - Gündem
19 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

01 Nisan 2019  

​Paşinyan: Müzakerelere Karabağ’ın katılımını konuştuk, fakat anlaşamadık

​Paşinyan: Müzakerelere Karabağ’ın katılımını konuştuk, fakat anlaşamadık ​Paşinyan: Müzakerelere Karabağ’ın katılımını konuştuk, fakat anlaşamadık
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan resmi Facebook sayfasından yaptığı canlı yayında Avustrya’nın başkenti Viyana’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında konuştu.

Paşinyan özellikle İlham Aliyev ve resmi Azerbaycan’ın itirazlarına rağmen Dağlık Karabağ’ın (Artsakh) taraf olarak müzakerelere dahil olma gerektiğini savunmaya devam edeceğini açıkladı.

Nikol Paşinyan Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın itirazı ileride bu konunun konuşulmayacağı anlamına gelmediğini de vurguladı.

Ermenistan Başbakanına göre 1998-2018 yılları arasında Ermenistan’ı yöneten kişiler farklı aşamalarda Karabağ’da da lider olmuşlar, dolayısıyla kendileri aynı zamanda Karabağ’ı temsil etme özelliği taşıyor olabilirlerdi. Fakat kendisinin Karabağ doğumlu olmadığını ve Karabağ’da lider olmadığını dile getiren Paşinyan böylece müzakerelerde Karabağ’ı temsil eden birinin olmadığını ifade etti.

Paşinyan aynı zamanda Artsakh Cumhuriyeti’nin (Karabağ) müzakerelere dahil olması Azerbaycan için yenilgi sayılamayacağını söyledi. Onun sözlerine göre sadece tarafların birinin olmaması müzakereleri eksik kılıyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+