​Ermenistan ve Fransa Dışişleri Bakanları bir araya geldi - Gündem
19 Temmuz 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

17 Nisan 2019  

​Ermenistan ve Fransa Dışişleri Bakanları bir araya geldi

​Ermenistan ve Fransa Dışişleri Bakanları bir araya geldi ​Ermenistan ve Fransa Dışişleri Bakanları bir araya geldi
Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan edinen bilgiye göre Frana Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ermeni mevkidaşı Zohrap Mnatsakanyan ile bir araya geldi. Ermenistan ve Fransa Dışişleri Bakanları Dağlık Karabağ (Artsakh) Sorunu’nun çözüm konusunu ele aldılar.

Bakanlar Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki son görüşmeleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Görüşme çerçevesinde Fransa Dışişleri Bakanı Fransa’nın Karabağ Sorunu’nun müzakere yoluyla çözmeye yönelik taahüdünü yeniden tasdik etti.

Bakan Mnatsakanyan Ermenistan’ın 24 Nisan’I Ermeni Soykırımını Anma Günü olarak ilad eden ve kararname imzalayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un yaptığı adıma sıcak baktığını ifade etti.

Mnatsakanyan, bu kararnamenin inkar edilmiş adaletin yerini bulmasına yönelik Fransa’nın tavrının devamlılığının göstergesi olduğunun altını çizdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Fransız mevkidaşına Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın 15 Nisan’da çıktığı yangın nedeniyle Paris’te bulunan Notre Dame Katedralinin zarar görmesiyle ilgili mektubunu sundu. Paşinyan’ın mektubunda katedralin eski görünümünün kavuşması için Fransız mevkidaşıyla birlikte ortak çabalarıyla gerekli adımlar yapılacağı ifade ediliyor.

Taraflar, insani, bilimsel ve kültürel alanlardaki işbirliğinin devamlılığına ve derinleştirmesine dair konular dahil olmak üzere Ermeni-Fransız uzun yıllara dayanan dostluk ilişkilerine değindi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+