​Gel Oyna Koçari flashmobu tüm dünya Ermenilerini birleştirecek - Gündem
16 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մանի / Ժամ : Բաւական

Gündem :

19 Nisan 2019  

​Gel Oyna Koçari flashmobu tüm dünya Ermenilerini birleştirecek -

​Gel Oyna Koçari flashmobu tüm dünya Ermenilerini birleştirecek ​Gel Oyna Koçari flashmobu tüm dünya Ermenilerini birleştirecek

Gel Oyna Koçari flashmobu tüm dünya Ermenilerini birleştirecek]Fransa'nın Grenoble şehrinde yaşayan Ermeniler, dünya Ermenilerini birleştirecek bir girişime imza atacak. Grenoble “Ermeni Kültür Evi”nin temsilcisi Siranush Khaçatryan, dünyanın her köşesinde yaşayan Ermenilerin “Gel Oyna Koçari” adlı yeni bir flashmoba katılacağını anlattı.

İlki 26 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen flashmob, Ermenistan’ın İlk Cumhuriyeti’nin 100. ve Yerevan’ın 2800. kuruluş yıldönümüne adanmıştı.

Etkinliğe katılanlar, koçari oynayarak, video çekip görüntüleri flashmobun tertipçilerine göndermelidir.

Bu yılki flashmob, ünlü Ermeni besteci Gomidas’ın ve şair Hovhannes Tumanyan’ın 150. doğum yıldönümüne adanmıştır. Geçen yıl 40 ülkenin 70’ten fazla şehir ve köyünden katılımcıları olan etkinliğe bu yıl daha geniş bir katılım bekleniyor.

2017 yılında UNESCO somut olmayan kültür miras listesine dahil edilen koçari, Ermenistan’da tüm bayramlarda ve etkinliklerde oynanan bir halk dansıdır.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+