​Arsenal garanti istedi: Ermeni oyuncumuz öldürülebilir - Spor
13 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Շառաւիղեալ

Spor :

11 Mayıs 2019  

​Arsenal garanti istedi: Ermeni oyuncumuz öldürülebilir

​Arsenal garanti istedi: Ermeni oyuncumuz öldürülebilir ​Arsenal garanti istedi: Ermeni oyuncumuz öldürülebilir
Arsenal, Ermeni futbolcusu için UEFA'dan güvenlik garantisi istedi.

İngiliz takımları Arsenal ile Chelsea arasındaki UEFA Avrupa Ligi finali, 29 Mayıs'ta Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de oynanacak.

Arsenal Kulübü, 29 Mayıs’ta oynanacak final maçı için Ermeni futbolcusu Henrikh Mkhitaryan’ın can güvenliğinin tehlikede olabileceğini ve Ermenistan’ın Azerbaycan ile hiçbir diplomatik ilişkisinin olmadığını belirterek UEFA’ya başvurdu.

UEFA’dan garanti isteyen İngiliz Kulübü, "Finalin oynanacağı yerle ilgili endişelerimiz var. Oyuncumuz sakatlanabilir, hatta öldürülebilir. Büyük ihtimalle Mhitaryan'dan yoksun bir şekilde sahaya çıkacağız" açıklamasında bulundu.

AZERBAYCAN: SPOR AYRI ŞEY

Öte yandan, konuyla ilgili açıklama yapan Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, spor ile siyasetin birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirterek, futbolcunun Azerbaycan’daki maçta oynayabileceğini dile getirdi.

Associated Press’e konuşan Bakanlık Sözcüsü Leyla Abdullayeva, “Azerbaycan’da birçok büyük spor etkinliği yapıldı ve Ermeni sporcular da bu etkinliklere katıldı. Spor ve siyaset ayrı şeylerdir” açıklamasında bulundu.

DORTMUND'DA DA AYNI SORUNU YAŞAMIŞTI

Ermeni futbolcu, Alman ekibi Dortmund forması giydiği dönemde, 2015 yılında oynanan Gabala maçına gidememişti.

Arsenal’in Karabağ ile bu sezon oynadığı maça da gidemeyen futbolcuyla ilgili teknik direktör Unai Emery, “O buraya seyahat edemez” açıklaması yapmıştı.Bu haber kur....tan kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+