HDP`nin Ermeni vekiline İYİ Parti`den tam destek! - Gündem
24 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

14 Mayıs 2019 - Bu haber 10.833 kez okundu.  

HDP`nin Ermeni vekiline İYİ Parti`den tam destek!

HDP`nin Ermeni vekiline İYİ Parti`den tam destek! HDP`nin Ermeni vekiline İYİ Parti`den tam destek!
31 Mart seçimlerinde CHP'nin en büyük destekçisi HDP ile yine seçimlerde Millet İttifakı adaylarına en büyük tampon görevi gören İYİ Parti arasında ilişkilerde gittikçe artıyor.

MHP'yi ele geçirmeye kalkışan ama bu başarısız olunca yine FETÖ elebaşısı tarafından görevlendirildiği konuşulan Meral Akşener'in İYİ Partisi ile PKK'nın siyasi uzantısı olan ve 31 Martta işbirliği ortağı olan HDP'nin ilişkileri her geçen gün artarak devam ediyor.

İYİ Parti he ne kadar kendisini İstanbul'da HDP'den sonra en önemli tampon görevinden dolayı önemli bir başarıya imza atmış gibi davransa da parti içi çekişmelerin önüne geçilemiyor.

İYİ Parti yanlış politikalarından dolayı her geçen gün kan kaybını işbirliği içinde olduğu HDP'yle gidermeye çalışıyor. İktidar partisi AK Partiye muhalefet olsun diye Ermeni asıllı HDP milletvekilinin sözlerine güzellemeler dizen İYİ Parti milletvekili işbirliğini meclise taşımakta kararlı görünüyor.

HDP İstanbul Milletvekili Ermeni asıllı Garo Paylan, 31 Mart seçimleri öncesinde doların yükselmesini beklediğini ifade ettiği kişilere, "Seçimden sonra daha çok beklersiniz" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a istifa çağrısında bulundu.

Twitterda adını Ermenice yazan HDP'li Garo Paylan'nın bu çağrısına ilk İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz koştu. Yılmaz HDP'li Paylan'ın bu paylaşımına destek çıkarak, "İstifa etmeli ki milletin siniri bozulmasın" dedi.
Bu haber siy....afe kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+