Sevan Nişanyan Ermenistan vatandaşlığı aldı - Gündem
26 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

17 Mayıs 2019 - Bu haber 459 kez okundu.  

Sevan Nişanyan Ermenistan vatandaşlığı aldı

Sevan Nişanyan Ermenistan vatandaşlığı aldı Sevan Nişanyan Ermenistan vatandaşlığı aldı
İstanbul’lu Ermeni yazar, gazeteci, dilbilimci Sevan Nişanyan kendi Fecebook ve Twitter sayfalarından Ermenistan Cumhuriyeti kimliği aldığını bildirip Ermenistan pasaportuyla çekilen fotoğrafını paylaştı.

Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Nişanyan “Ermenistan Cumhuriyeti pasaportumu bugün Atina elçiliğimizde düzenlenen küçük bir törenle Büyükelçi Sn. Fadey Çarçoğliyan’dan aldım.

Tarih boyunca sadece emeğiyle ayakta kalmış çalışkan ve barışçı bir ulusun mensubu olduğum için bir kez daha gurur duydum.

Bu onuru kazanmama vesile olan başta Başbakanımız Sn. Nikol Paşinyan olmak üzere tüm ilgililere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere özgür düşünen aydın Sevan Nişanyan birçok çalışmların yanısıra Türkiye’yi eleştiren ‘Yanlış Cumhuriyet’ kitabıyla meşhur oldu. Nişanyan Türkiye’de siyasi baskılara maruz kaldı. Sonuçta kaçak inşaat yapma suçlamasıyla 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 3.5 sene hapis yatamaktan firar eden Nişanyan şimdi Yunanistan’da yaşıyor ve son zamanlarda orada tekrar evlendi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+