​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö - Gündem
26 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

24 Mayıs 2019 - Bu haber 410 kez okundu.  

​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö

​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö ​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çözümünden yanayım
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan Kazakistan’ın Almatı şehrinde Avrasya Media Forumu çerçevesinde Azerbaycan’lı gazetecinin sorusuna da cevap verdi.

Azerbaycan’lı gazeteci ‘Ermenistan Başbakanı’nın oğlu dünya tarafından Ermenistan olarak tanınmayan Karabağ’da askerlik yapıyorsa taraflar arasında nasıl güven olabilir’ diye sordu.

Anna Hakobyan bir kadın ve anne olarak bu anlaşmazlığın savaş değil barış ve müzakere yoluyla çözülmesi gerektiğini vurgulayarak “Savaş daha bitmedi ve bu yüzden oğlum Dağlık Karabağ’da askerliğini yapıyor” sözlerini dile getirdi.

Ermenistan Başbakanının eşi Azerbaycan’ın 2016 yılında savaş başlattığını ve iki tarftan da gençlerin ölümüne sebep olduğunu hatırlatarak İlham Aliyev tarafından düşmanlık ve nefret saçan açıklamaların üzerinde odaklamayı tavsiye etti Azerbaycan’lı gazeteciye.

“Benim mesajim net- Birbirimizden nefret etmemeliyiz. Bu zordur biliyorum ama imkansız değil” dedi Anna Hakobyan.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+