​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö - Gündem
17 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

24 Mayıs 2019  

​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö -

​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çö ​Ermenistan Başbakanı’nın eşi Anna Hakobyan: Bir kadın ve anne olarak anlaşmazlığın barış yoluyla çözümünden yanayım

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan Kazakistan’ın Almatı şehrinde Avrasya Media Forumu çerçevesinde Azerbaycan’lı gazetecinin sorusuna da cevap verdi.

Azerbaycan’lı gazeteci ‘Ermenistan Başbakanı’nın oğlu dünya tarafından Ermenistan olarak tanınmayan Karabağ’da askerlik yapıyorsa taraflar arasında nasıl güven olabilir’ diye sordu.

Anna Hakobyan bir kadın ve anne olarak bu anlaşmazlığın savaş değil barış ve müzakere yoluyla çözülmesi gerektiğini vurgulayarak “Savaş daha bitmedi ve bu yüzden oğlum Dağlık Karabağ’da askerliğini yapıyor” sözlerini dile getirdi.

Ermenistan Başbakanının eşi Azerbaycan’ın 2016 yılında savaş başlattığını ve iki tarftan da gençlerin ölümüne sebep olduğunu hatırlatarak İlham Aliyev tarafından düşmanlık ve nefret saçan açıklamaların üzerinde odaklamayı tavsiye etti Azerbaycan’lı gazeteciye.

“Benim mesajim net- Birbirimizden nefret etmemeliyiz. Bu zordur biliyorum ama imkansız değil” dedi Anna Hakobyan.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+