​Nikol Paşinyan: Ermenistan Avrasya Ekonomik Birliğinin dış bağlantılarının pekiştirilmesini önemsiy - Gündem
18 Ocak 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Արաց / Օր : Մասիս / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

30 Mayıs 2019  

​Nikol Paşinyan: Ermenistan Avrasya Ekonomik Birliğinin dış bağlantılarının pekiştirilmesini önemsiy -

​Nikol Paşinyan: Ermenistan Avrasya Ekonomik Birliğinin dış bağlantılarının pekiştirilmesini önemsiy ​Nikol Paşinyan: Ermenistan Avrasya Ekonomik Birliğinin dış bağlantılarının pekiştirilmesini önemsiyor

Avrasya Yüksek Ekonomik Konseyinin Kazakistan’ın başkenti Nursultan’da gerçekleştirilen oturumunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yaptığı konuşmada Avrasya Ekonomik Birliğinin (AEB) dış ekonomik bağlantılarını önemsedi.

Bu bağlamda Singapur, Sırbistan, Mısır, İsrail ve Hindistan ile verimli müzakereler sürdürdüklerini belirten Paşinyan Ermenistan Parlamentosu tarafından İran ile anlaşmanın onaylandığını da vurguladı.

Ayrıca, Ermenistan Başbakanı Çin’e yaptığı son ziyaretinde Çin Devlet Başkanı ve Başbakanıyla görüşmeler sırasında AEB ile Çin arasındaki ekonomik anlaşma iki taraflı ilişkilerinde önemli bir unsur olduğunu dile getirdiklerini ifade etti.

Nikol Paşinyan AEB devletler arasında bütün ülkelerin menfaatlerine uygun bir şekilde ortak enerji pazarının oluşması gerektiğini de dile getirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+