​Öğrencilerden `Ermeni Soykırımı Yalanı` Konferansı - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

31 Mayıs 2019  

​Öğrencilerden `Ermeni Soykırımı Yalanı` Konferansı

​Öğrencilerden `Ermeni Soykırımı Yalanı` Konferansı ​Öğrencilerden `Ermeni Soykırımı Yalanı` Konferansı
Daday’da Atatürk Ortaokulunda Ermeni olaylarının tarihinin belgelerle anlatıldığı “Yüzyılın Yalanı ve Tarihi Gerçekler” adlı konferans düzenlendi.

Daday İmam Hatip Lisesi Gösteri ve ToplantıSalonunda bu yıl altıncısı düzenlenen konferansta Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Muhsin Akça ve Murat Turan rehberliğinde Öykü Fakı, Esma Deniz Dolaşan, Ahmet Kahraman, Yağmur Doğru ve İrem Abazalı isimli öğrenciler, Ermenilerin tarih sahnelerine çıkışları, Osmanlı Devleti döneminde Ermeniler, Ermeni mezalimi ve tehcir kanunu, 4t planı ve Asala terör örgütü ile Hocalı katliamı konularında dinleyicilere belgelerle birlikte konferans sunumu yaptılar.

Konferansa Daday Kaymakamı Kemal Balaban, Daday Belediye Başkanvekili İsmail Çam, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerkatıldı.

Konferansta, ayrıca program sunuculuğunu yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Muhsin Akça tarafından Ermeni yalanında bu oyunu bozmak için yapılması gerekenler ve yine Sosyal BilgilerÖğretmeni olan Murat Turan tarafından günümüzde Ermeni probleminde yapılan hatalar konusunda konuşmalar yapıldı.Bu haber bey....ete kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+