​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Ermenistan, Avrupa ve Asya arasında müzakereci olabilir - Gündem
07 Ağustos 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Յաւելուած / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

10 Haziran 2019  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Ermenistan, Avrupa ve Asya arasında müzakereci olabilir

​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Ermenistan, Avrupa ve Asya arasında müzakereci olabilir ​Ermenistan Cumhurbaşkanı: Ermenistan, Avrupa ve Asya arasında müzakereci olabilir
Her yıl Fransa’nın Chamonix şehrinde düzenlenen “Fikirler zirvesi” (‘Summit of Minds’) bu yıl ilk defa Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da gerçekleşti.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, bu zirvede Ermenistan’ın Avrupa Birliği (AB) ile oldukça derin ilişkileri ve Avrasya Ekonomik Birliği’nin (AEB) önemli üyesi olduğunu ifade edip iki taraf arasında Ermenistan’ın köprü haline getirdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkan “Ermeni iş adamları muhteşem ve fantastik müzakerecilerdir. O zaman Ermenistan niye Avrupa ve Asya arasında müzakereci olamaz.”diye söyledi.

Sarkisyan 21. yüzyılın insanın potansiyelinin çağı olacağını vurguladı.

“Biz gururla ‘Fikirler Zirvesi’nin bir gün kardeş kurumu Ermeni Fikirler Zirvesi olabileceğini söyleyebiliriz. Biz dünya mileti olarak gücümüzü kontrol etmeyi ögrenmeliyiz ve bunu sorunlarımızı düzeltmek için uygulamalıyız. Miletimiz içerisinde duvarlar örmemeyi öğrenmeliyiz. Ermenistan’da, Diaspora’da ve Artsakh’ta yaşayanlar arasında duvarlar örmemeli.” diye konuştu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+