​Ermeni uzman: Ermenistan ilk defa cezalandırma operasyonları gerçekleştireceğini ilan etti - Gündem
12 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անի / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

13 Haziran 2019  

​Ermeni uzman: Ermenistan ilk defa cezalandırma operasyonları gerçekleştireceğini ilan etti -

​Ermeni uzman: Ermenistan ilk defa cezalandırma operasyonları gerçekleştireceğini ilan etti ​Ermeni uzman: Ermenistan ilk defa cezalandırma operasyonları gerçekleştireceğini ilan etti

İnsanları Geliştirme Ulusulararası Merkez Sivil toplum örgütünün Başkanı Tevan Poghosyan Artsakh (Karabağ) ve Ermenistan ile ilgili bütün süreçlerin merkezinde Ermenistan ve Karabağ’ın güvenlik meselesinin olduğunu ifade etti. Ona göre bütün değişikliklerin temelinde güvenlik meselesi bulunuyor.

Mevcut durumda var olan güvenlik meselelerinden bahsederken Tevan Poghosyan Karabağ Dışişleri Bakanlığının 3 Haziran’da yaptığı açıklamasını hatırlattı. Bu açıklamada 2016 yılında Viyana ve St. Peterburg’da varılan anlaşmaların hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulanıyordu. Özellikle ateşkes rejiminin ihlalleri hakkında incelemelerin düzenli bir şekilde yapılması öngörülüyordu.

Dikkat edilmesi gereken olumlu gelişmelerden biri de uzmana göre Ermenistan’ın bu konuya yeni yaklaşımıdır. Azerbaycan’ın ateşkes rejimini ihlal etmesi durumunda Ermenistan, Uluslararası örgütlerine gereken bilgileri ve kendi imkanlarıyla yaptığı incelemelerin sonuçlarını aktardıktan sonra kendisi hasmını cezalandırma operasyonları düzenliyor ve operasyonlara katılanları da ödüllerle teşvik ediyor. Karşı taraf böylece yaptığı ateşkes ihlallerinin cevapsız kalmayacağını anlıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+