AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Türkiye`yi terk edecek Ermeni aile ile ilgili tüm siyasi grupla - Gündem
02 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Հրանդ / Ժամ : Արփող

Gündem :

13 Haziran 2019  

AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Türkiye`yi terk edecek Ermeni aile ile ilgili tüm siyasi grupla

AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Türkiye`yi terk edecek Ermeni aile ile ilgili tüm siyasi grupla AKP İstanbul Milletvekili Yeneroğlu: Türkiye`yi terk edecek Ermeni aile ile ilgili tüm siyasi gruplar özeleştiri yapmalı; biz de….
İstanbul Samatya’da bıçaklı saldırıya uğrayan Ermenistanlı aile Türkiye’den ayrılacak. Saldırıyı AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu T24’e değerlendirdi.

Siyasal ve toplumsal kutuplaşmaya dikkati çeken Yeneroğlu saldırıyı ırkçılık olarak yorumlarken, “ Tüm siyasi gruplar özeleştiri yapmalı. Kendimizi de bunun dışında tutmuyorum” dedi.

Aile ile dolaylı olarak temasa geçtiğini aktaran Yeneroğlu, bu saldırın takipçisi olacağını, aileyi ziyaret etmek istediğini söyledi. Mafyatik tutumların bezen kendisini ırkçılıkla ifade edebildiğini, insanları yaşadıkları yerden uzaklaştırma amacını taşıdığına vurgu yapan Yeneroğlu; “Azınlıklıkları kaybetmek hepimizin toplumsal fakirliği, bu insanların Türkiye’yi terk etmesini engellememiz gerekiyor. Fener ve Balat’ın çok kültürlü yapısını koruma noktasında siyasi iradeye de güçlü bir görev düşüyor, bu manada da özeleştirimizi yapmak durumunda olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Ne olmuştu?

Samatya'da 31 Mayıs'ta Ermenistanlı bir kadın eşinin evden çıkmasından kısa bir süre sonra zilin çalması üzerine kapıyı açtı.

Kimliği belirsiz ve maskeli iki kişi kadını bıçakla yaraladı. Maskeli şahısların kaçarken "Bu başlangıç" dedikleri öğrenildi.

Ermenistan Haber Ajansı'nın haberine göre Ermenistanlı aile "yaşadıkları korku ortamı" sebebiyle Ermenistan'a geri döneceklerini açıkladı.

Konuyu Meclis'e taşıyan HDP Milletvekili Garo Paylan, zanlıların yakalanmadığını dile getirdi.Bu haber t24....t24 kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+