​İstanbul’da Ermenistan’lı kadına saldıranlar şimdiye kadar tutuklanmadı - Gündem
12 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անի / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

12 Temmuz 2019  

​İstanbul’da Ermenistan’lı kadına saldıranlar şimdiye kadar tutuklanmadı

​İstanbul’da Ermenistan’lı kadına saldıranlar şimdiye kadar tutuklanmadı ​İstanbul’da Ermenistan’lı kadına saldıranlar şimdiye kadar tutuklanmadı
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan İstanbul’daki Samatya semtinde saldırıya uğrayan Ermenistan vatandaşı Arpine Tumanyan’ın ailesiyle ilgili yeni açıklama yaptı.

Paylan suçluların şimdiye kadar bulunmadığını ve tutuklanmadığını, Ermeni ailesinin de Türkiye’yi terk ettiğini hatırlattı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Paylan “Arpine’ye yapılan nefret saldırısının üzerinden 40 gün geçti. Bütün makamlara yaptığımız çağrılara ve girişimlere rağmen failleri yakalanmadı. Toplum yeterli duyarlılığı göstermedi... Tumanyan ailesine ‘gitmeyin’ diyememenin utancını yaşıyorum. Nefret şimdilik yine kazandı” ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere Mayıs’ın sonunda İstanbul’un Samatya semtinde kirada kaldıkları evde Ermenistan’lı bir aile saldırıya maruz kalmıştı. Kocası evden çıktıktan sonra Arpine isimli kadına iki kişi bıçakla saldırmıştı. Kadın hastaneye kaldırılmıştı ve tedavi altına alınmıştı. Saldıranlar giderken “Bu daha başlangıç” diye bağırmışlardı.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+