​Karabağ`ın sürdürülebilir kalkınma raporu BM`e sunuldu - Gündem
13 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Արփող

Gündem :

22 Ağustos 2019  

​Karabağ`ın sürdürülebilir kalkınma raporu BM`e sunuldu -

​Karabağ`ın sürdürülebilir kalkınma raporu BM`e sunuldu ​Karabağ`ın sürdürülebilir kalkınma raporu BM`e sunuldu

Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nin, "BM Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Gündemi"nde yer alan sürdürülebilir kalkınma amaçlarının hayata geçirilmesi hakkında ulusal raporu, Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nda resmi belge olarak yayınlandı.

Rapor, Artsakh halkının kendi kaderini tayın hakkına istinaden demokratik bir ülke kurmak ve ekonomik, sosyal ve kültürel gelişim sağlamak hedefiyle Artsakh iktidarının sürdürdüğü politikaya dair kapsamlı bir belgedir.

Raporda, Azerbaycan tarafından gelen ciddi güvenlik tehditlerine ve Artsakh Cumhuriyeti’nin halkının fiziksel varlığına yönelik tehditlere bakmaksızın sürdürülebilir kalkınma alanlarında somut amaçların hayata geçirilmesinde kaydedilen ilerlemelere dair bilgi paylaşıldı.

Ulusal rapor, Artsakh Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanlığı’nın inisiyatifi ile hazırlanarak Artsakh Sürdürülebilir Kalkınma Ulusal Konseyi tarafından onaylandı.

BM resmi sayfasında yayınlanan belgenin metni, https://undocs.org/en/A/74/282 adresinden ulaşılabilir.Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+