​Paylan`dan Esayan`a yanıt: 1915’te Talat Paşa işbirlikçisi Ermeniler vardı. Yazık ki bugün de var - Gündem
11 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Երեզկան / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

24 Ağustos 2019  

​Paylan`dan Esayan`a yanıt: 1915’te Talat Paşa işbirlikçisi Ermeniler vardı. Yazık ki bugün de var -

​Paylan`dan Esayan`a yanıt: 1915’te Talat Paşa işbirlikçisi Ermeniler vardı. Yazık ki bugün de var ​Paylan`dan Esayan`a yanıt: 1915’te Talat Paşa işbirlikçisi Ermeniler vardı. Yazık ki bugün de var

HDP‘li Ermeni Milletvekili Garo Paylan, AKP‘li Milletvekili Markar Esayan'ın "Uluslararası müdahale istemişler..." başlıklı yazısına Twitter üzerinden tepki verdi.

Akşam gazetesinde yayınlanan yazısında HDP‘li milletvekiller Garo Paylan ve Ebru Günay'ın Latin Amerika gezisini konu eden Esayan, "İki HDP’li milletvekili Güney Amerika turuna çıkmışlar. Uluslararası güçlerden Türkiye’ye müdahale etmelerini istemişler. Bu tiplerin ülke ülke, parlamento parlamento dolaşarak Türkiye’ye müdahale çağrısı yapmaları beni zaman makinesine bindirerek geçen yüzyıl başına götürdü. PKK ve HDP’nin Taşnak ve Hınçaklardan fazlası var eksiği yok" demişti.

Esayan’ın iddiasına yanıt veren Paylan ise, "Latin Amerika’daki bütün temaslarımızda yalnızca Türkiye’deki demokrasi güçleriyle dayanışma istedik" dedi.

Paylan şunları kaydetti: "Bu açık bir iftira. İddianı ispatlamazsan müfterisin Markar. 24 Nisan 1915’te tutuklanacak Ermenileri listeleyen Talat Paşa işbirlikçisi Ermeniler vardı. Yazık ki bugün de var" dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+