​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

10 Eylül 2019  

​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı

​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı ​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı
Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da 1-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Metropol Şehirler 4. Olimpiyatı’nda Yerevan takımı, bireysel olarak 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı, takım olarak ise 3. sınıf kupaya layık görüldü.

Yerevan “Kvant” Okulunun öğrencileri Loreta Arzumanyan (11. sınıf – Matematik), Samvel Andreasyan (12. sınıf – Enformatik), Aleksandr Abelyan (11. sınıf – Enformatik) ve A. Shahinyan fizik ve matematik okulu öğrencisi Eva Hunanyan (12. sınıf – Fizik) gümüş madalya kazandı.

Shahinyan fizik ve matematik okulu öğrencileri Vachagan Dilanyan (12. sınıf – Matematik), Davit Kirakosyan (12. sınıf – Fizik) ve Aren Hakobyan (11. sınıf – Kimya) , bronz madalya kazandı.

Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı’na katılmak üzere 45 şehirden gelen 252 öğrenci, “Matematik”, “Enformatik”, “Fizik” ve “Kimya” branşlarda yarıştı. Olimpiyat’a sadece 14-18 yaşındaki öğrenciler katılabilir, yarışmalarda her şehri her branşta 2’şer olmak üzere toplam 8 öğrenci temsil edebilir.

Hatırlanacağı üzere, 2018 yılında yapılan Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı’na 33 şehirden gelen 257 öğrenci katılmıştı. Ermenistan takımı, bireysel olarak 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazanırken, takım olarak da 2. sınıf kupaya layık görülmüştü.


Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+