​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı - Gündem
13 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Պարխար / Ժամ : Արփող

Gündem :

10 Eylül 2019  

​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı -

​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı ​Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı`nda Ermeni öğrenciler 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da 1-6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Metropol Şehirler 4. Olimpiyatı’nda Yerevan takımı, bireysel olarak 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı, takım olarak ise 3. sınıf kupaya layık görüldü.

Yerevan “Kvant” Okulunun öğrencileri Loreta Arzumanyan (11. sınıf – Matematik), Samvel Andreasyan (12. sınıf – Enformatik), Aleksandr Abelyan (11. sınıf – Enformatik) ve A. Shahinyan fizik ve matematik okulu öğrencisi Eva Hunanyan (12. sınıf – Fizik) gümüş madalya kazandı.

Shahinyan fizik ve matematik okulu öğrencileri Vachagan Dilanyan (12. sınıf – Matematik), Davit Kirakosyan (12. sınıf – Fizik) ve Aren Hakobyan (11. sınıf – Kimya) , bronz madalya kazandı.

Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı’na katılmak üzere 45 şehirden gelen 252 öğrenci, “Matematik”, “Enformatik”, “Fizik” ve “Kimya” branşlarda yarıştı. Olimpiyat’a sadece 14-18 yaşındaki öğrenciler katılabilir, yarışmalarda her şehri her branşta 2’şer olmak üzere toplam 8 öğrenci temsil edebilir.

Hatırlanacağı üzere, 2018 yılında yapılan Uluslararası Metropol Şehirler Olimpiyatı’na 33 şehirden gelen 257 öğrenci katılmıştı. Ermenistan takımı, bireysel olarak 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazanırken, takım olarak da 2. sınıf kupaya layık görülmüştü.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+