​Lübnan doğumlu Ermeni sanatçı Ara Malikian, İzmir`de konser verdi - Gündem
12 Mayıs 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անի / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

11 Eylül 2019  

​Lübnan doğumlu Ermeni sanatçı Ara Malikian, İzmir`de konser verdi -

​Lübnan doğumlu Ermeni sanatçı Ara Malikian, İzmir`de konser verdi ​Lübnan doğumlu Ermeni sanatçı Ara Malikian, İzmir`de konser verdi

Ermeni asıllı Lübnan doğumlu ünlü keman sanatçısı Ara Malikian, İzmir Enternasyonel Fuarı'ndaki etkinlikler kapsamında konser verdi.

Çim konserleri kapsamında Kültürpark'ta sahne alan Malikian, kemanda dünyanın en nitelikli isimleri arasında yer alıyor. Sahne performansı ve kendisine özgü tarzı ile dikkat çeken Malikian, 2017 yılında 200'ün üzerinde konser verdi.

Gelecek 2 yıl içerisindeki konser biletlerinin tükendiği belirtilen Malikian, İzmir'deki konserinde müzik tutkunlarını adeta büyüledi. Çim alanı dolduran binlerce kişi tarafından izlenen Malikian ve ekibi, 2 saatlik konser performansıyla alkışlandı.

Konserinde zaman zaman Türkçe konuşan Malikian, daha önce Şanlıurfa'ya gittiğini ve orada keman çaldığını söyledi. Malikian konserin sonunda tüm hayranlarına teşekkür etti.

Ara Malikin'ın konserinden 11 bin kilometre uzaktan gelen bir hayranı vardı. Kanadalı Luset Dukanikef (65), Kanada, Paris ve diğer ülkelerdeki Malikian'ın konserleri için bilet bulamayınca, yaptığı araştırma sonucu halk konseri için İzmir Fuarı'na geldiğini anlattı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+