​Ermeni sporcular, Dünya Halter Şampiyonası`nın son gününde iki madalya daha kazandılar - Spor
23 Ekim 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Սահմի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Spor :

27 Eylül 2019  

​Ermeni sporcular, Dünya Halter Şampiyonası`nın son gününde iki madalya daha kazandılar

​Ermeni sporcular, Dünya Halter Şampiyonası`nın son gününde iki madalya daha kazandılar ​Ermeni sporcular, Dünya Halter Şampiyonası`nın son gününde iki madalya daha kazandılar
Tayland’da düzenlenen Halter Dünya Şampiyonası bugün son buldu. Erkekler +109 kg mücadelesinde Ermenistan’ı temsil eden Gor Minasyan ve Ruben Aleksanyan gümüş ve bronz madalya kazandılar.

Gor Minasyan koparmada 212 kg ağırlık kaldırarak küçük gümüş madalya kazandı. Silkmede ise 248 kg kaldırarak tekrar gümüş madalyaya layık görüldü. Böylece toplam 460 kg sonuçla Gor Minasyan ikinci oldu.

Ermeni halterci Ruben Aleksanyan da toplam 437 kg sonuçla üçüncü sırada yer alarak Ermenistan adına bronz madalya kazandı.

Dünya Şampiyonu ise Gürcistan’ı temsil eden halterci Lasha Talakhadze oldu. Talakhadze birincilik kazanmakla birlikte toplam 484 kg sonucuyla dünya rekoru kırdı.

Böylece Ermenistan’ın Dünya Şampiyonasında iki şampiyonu oldu ve genel sıralamada Ermenistan Çin’den sonra ikinci sırada yer aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+