​Ermeni Milletvekili: Karabağ Azerbaycan’ın saldırganlığından kendi güvenliğini sağlayabilir - Gündem
14 Mayıs 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարերի / Օր : Վանատուր / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

02 Ekim 2019  

​Ermeni Milletvekili: Karabağ Azerbaycan’ın saldırganlığından kendi güvenliğini sağlayabilir -

​Ermeni Milletvekili: Karabağ Azerbaycan’ın saldırganlığından kendi güvenliğini sağlayabilir ​Ermeni Milletvekili: Karabağ Azerbaycan’ın saldırganlığından kendi güvenliğini sağlayabilir

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinde Ermenistan heyetinin üyelerinden, Ermenistan’da iktidarda olan ‘İm kaylı’ (Benim adımım) ittifakından milletvekili olan Tatev Hayrapetyan ‘Terör mağdurlarını koruma ve destekleme’ adlı raporunu sundu.

Terörün barışa, güvenliğe, istikrara, insan haklarına ve ekonomik gelişimine karşı büyük bir tehdit olduğunu ifade eden Hayrapetyan günümüzde de terörün birçok insanın hayatını mahvettiğini vurguladı.

Ermeni Milletvekiline göre özellikle savaş şartlarında terör eylemleri daha çok meydana geliyor ve Suriye’de, Dağlık Karabağ’da yaşananlar bunun bir örneğidir. Dağlık Karabağ’da Azerbaycan tarafından 2016 yılının Nisan ayında başlatılan 4 günlük savaş sırasında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Ermeni sivillere karşı terör eylemleri gerçekleştirdi.

Savaş döneminde sivillere karşı böyle girişimlerin kabul edilemez olduğunu ifade eden Hayrapetyan bunları önlemek için gereken tedbirlerin alınması gerektiğini belirtti.

Azerbaycan heyetine yönelik sözlerinde ise Ermeni milletvekili onların her ne kadar tarihi gerçekleri çarpıtarak sahte bilgiler yaymaya çalışsalar da gerçeği değiştiremeyeceklerini söyledi. Ermenistan heyetini temsil eden milletvekili Dağlık Karabağ veya Artsak’ın orada atalarının eski zamanlardan beri yaşayan insanlara ait olduğunu ve o insanların kendi güvenliğini ve yaşama hakkını Azerbaycan’ın saldırgan politikasından savunabileceklerini de dile getirdi.
Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+