​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi - Gündem
14 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

18 Ekim 2019  

​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi -

​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi ​Brad Sherman: Ermeni Soykrımı`nı oy çoğunluğuyla tanıma zamanı geldi

Suriye’den ABD güçlerinin çıkarılmasına dair kararın görüşülmesinde konuşan ABD Kongre üyesi Brad Sherman, ABD’nin Türkiye politikasının değiştirme zamanının geldiğini dile getirdi.

Sherman’a göre ABD, 1940’lı yıllardan beri NATO üyesi olduğundan dolayı Türkiye’yi korudu. Türkiye’yi onyıllar boyunca Sovyetler Birliği’ne karşı koruduklarını ve yıkılmaktan kurtardıklarını kaydeden Kongre üyesi, son 20 yılda ise ABD’nin Türkiye politikasının kendileri için özellikle onur kırıcı olduğunu ifade etti.

ABD’nin, Ankara örneğiyle Ermeni Soykırımı’nı tanımadığına dikkat çeken Sherman, “Böyle yaparak biz, genellikle hakikat ve onura dayalı dış politika sürdürdüklerimize rağmen, sessiz kalarak ve gizleyerek kendi kendimizi küçük düşürdük. Burada, Temsilciler Meclisinde oy çoğunluğuyla Ermeni Soykırımı’nı tanıma zamanı geldi. Türkiye ile ilişkilerimizde bizim için şeref kırıcı olan bu duruma son verme zamanı geldi” dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+