​Paşinyan: Hiç kimse Ermenistan’a karşı şiddet dili kullanamaz - Gündem
12 Aralık 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Անի / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

14 Kasım 2019  

​Paşinyan: Hiç kimse Ermenistan’a karşı şiddet dili kullanamaz

​Paşinyan: Hiç kimse Ermenistan’a karşı şiddet dili kullanamaz ​Paşinyan: Hiç kimse Ermenistan’a karşı şiddet dili kullanamaz
Fransa’de gerçekleşen Paris İkinci Barış Forumu çerçevesinde Azerbaycanlı bir gazeteci Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a Dağlık Karabağ meselesiyle ilgili soru yöneltti.

Bahtiyar isimli Azerbaycanlı gazeteci Paşinyan’ın “Artsakh (Karabağ) Ermenistan’dır ve nokta” ifadesini hatırlatarak bu sözlerle müzakere sürecinin nasıl bir arada yer alabileceğini sordu.

Paşinyan Karabağ meselesinin nasıl ortaya çıktını anlatarak Bakü ve Sumgayıt Ermeni katliamlarını hatırlattı ve gazetecinin Dağlık Karabağ’ın uluslararası kamuoyu tarafından Azerbaycan toprağı olarak tanınmasının gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Nikol Paşinyan hiç kimsenin Ermenistan’a karşı şiddet dili kullanamayacağını dile getirdi.

Dağlık Karabağ’ın nihai statüsünü AGİT Minsk Grubu tarafından belirleneceğini ifade eden Paşinyan ‘Eğer Dağlık Karabağ uluslararası kamuoyu tarafından Azerbaycan toprağı olarak tanınmışsa o zaman Azerbaycan Karabağ’ın statüsünü belirlemek için neden müzakerelere katılıyor. Tuhaf değil mi?’ diye sordu Azerbaycanlı gazeteciye.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+