​Erdoğan’ın ABD ziyareti Beyaz Sarayın önünde protesto edildi - Gündem
24 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

17 Kasım 2019  

​Erdoğan’ın ABD ziyareti Beyaz Sarayın önünde protesto edildi -

​Erdoğan’ın ABD ziyareti Beyaz Sarayın önünde protesto edildi ​Erdoğan’ın ABD ziyareti Beyaz Sarayın önünde protesto edildi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 Kasım tarihinde ABD’nin başkenti Washington’u ziyaret etti. Beyaz Sarayda onu ABD Devlet Başkanı Donald Trump karşıladı.

ABD’deki Ermeni, Yunan ve Kürt kuruluşları Erdoğan’ın ABD ziyaretinden dolayı protesto eylemi gerçekleştirdiler.

ABD Ermeni davası konseyi Başkanı Aram Hambaryan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Erdoğan’ı büyük onur verip Beyaz Sarayda karşıladılar.Bu düzeyde karşılanma onurunu kendisi hak etmiyordu ve böyle karşılanmaya layık değildi. Bu yüzden endişeliyiz” ifadelerini dile getirdi.

Yunan Hellenic American Leadership Council (HALC) kuruluşunun müdürü Andy Zemenidos ise Amerikan değerleri ve menfaatlerini ayaklarının altına alan, ABD vatandaşlarına karşı kendi ülkelerinde şiddet kullanan birine Beyaz Saray’da kırmızı halı üzerinden yürümeye izin verilmesinin kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

Erdoğan Donald Trump ile görüşme sırasında Temsilciler Meclisi tarafından kabul edilen Ermeni Soykırımı tasarısının ‘utanç verici’ olduğunu dile getirerek bu tasarının ABD-Türkiye ilişkilerini olumsuz etkileyeceğini ifade etmişti. Senatoda bu tasarının gündeme getirilmeyeceğinden ümitli olduğunu da Türkiye Cumhurbaşkanı vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+