​Bakü ile Yerevan arasında karşılıklı gazeteci ziyaretlerinin düzenleneceği iddia edildi - Gündem
16 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

15 Kasım 2019  

​Bakü ile Yerevan arasında karşılıklı gazeteci ziyaretlerinin düzenleneceği iddia edildi -

​Bakü ile Yerevan arasında karşılıklı gazeteci ziyaretlerinin düzenleneceği iddia edildi ​Bakü ile Yerevan arasında karşılıklı gazeteci ziyaretlerinin düzenleneceği iddia edildi

Ermeni gazetecilerden oluşan bir heyetin, 17 Kasım tarihinde Bakü’ye gideceği iddia edildi. Aynı zamanda 18-19 Kasım tarihlerinde de Azerbaycan’lı gazeteciler heyeti, Ermenistan’ı ziyaret edecek. Azerbaycan basınında yer alan haberlere göre karşılıklı ziyaretler, Rusya’nın arabuluculuğuyla planlandı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili ne olumlu, ne olumsuz bir açıklama yapılmazken, Azerbaycan’lı “Yeni Nesil” gazeteciler birliğinin başkanı Arif Aliyev, bu haberi doğruladı.

Diğer yandan, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı da gazeteci ziyaretleri ile ilgili iddiaları inkar eden veya doğrulayan herhangi bir açıklama yapmadı.

AGİT Genel Sekreteri Thomas Greminger ile 31 Ekim'de Moskova’da yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, iki ülke arasında gerginliğin azaltılması ve güven ortamının oluşturulması hedefiyle AGİT Mİnsk Grubu’nun arabuluculuğuyla Ermenistan ile Azerbaycan arasında karşılıklı gazeteci ziyaretlerinin düzenleneceğini duyurmuştu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+