​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Hollanda’nın Yerevan’da Büyükelçilk açma niyetini takdirle karşıladı - Gündem
16 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մանի / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

16 Kasım 2019  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Hollanda’nın Yerevan’da Büyükelçilk açma niyetini takdirle karşıladı -

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Hollanda’nın Yerevan’da Büyükelçilk açma niyetini takdirle karşıladı ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Hollanda’nın Yerevan’da Büyükelçilk açma niyetini takdirle karşıladığını açıkladı

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Hollanda Parlamentosunun Yerevan’da Büyükelçilik açma niyetini takdirle karşıladığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bu adım Ermenistan’ın demokratik gelişmelerine yönelik bir destek girişimidir. Büyükelçilik Ermenistan ve Hollanda arasındaki uzun yıllara dayanan işbirliğinin pekişmesine de katkı sağlayacak” ifadelerine yer verdi.

Hollanda’da Ermenistan Büyükelçisi Tigran Balayan ise bu önerisini ortaya çıkaranlara ve destek verenlere teşekkür ettiğini ifade ederek “Ermenistan sizin dostluğunuzu ve bağlılığınızı büyük takdirle karşılıyor. Sabırsızlıkla Yerevan’da Hollanda bayrağının dalgalanmasını bekliyorum” sözlerini dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Hollanda Parlamentosu’ndaki 4 koalisyon partileri, Yerevan’da bir Büyükelçilik açmak hedefiyle Dışişleri Bakanlığına 2 milyon Avroluk finansman vermeyi hükümete önerdi.Koalisyon ortağı Hristiyan Birlik patrili milletvekili, Temsilcilier Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyesi Joel Voordewind, bu adımla Hollanda’nın, reformlar, yolsuzlukla mücadele ve insan haklarının korunması alanında Ermenistan hükümetinin faaliyetlerine destek verebileceğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+