​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez - Gündem
28 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

20 Kasım 2019 - Bu haber 187 kez okundu.  

​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez

​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez ​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Rus gazetecilerle görüşme sırasında onların sorularını cevapladı. ABD’nin maddi desteğiyle Ermenistan’da kurulan biyolojik laboratuvarla ilgili endişelerini dile getiren gazetecileri sorusuna cevaben Paşinyan “Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez, çünkü biz stratejik partneriz. Biz Rusya’ya asla zarar vermek istemeyiz” sözlerini dile getirdi.

Ermenistan Başbakanı, ayrıca Rusya tarafında mevcut olan endişelere değinerek ABD’nin maddi desteğiyle kurulan laboratuvarların herhangi bir şekilde Rusya’ya karşı kullanılşmayacağını vurguladı. Başbakanın açıklamasına göre bu laboratuvarlar tamamen Ermenistan devletine ait ve dışarıdan kimse Ermenistan Hükümetinin izni olmadan oraya giremez.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Ermenistan ziyaretinde bu laboratuvara Rus uzmanların girişine izin veren memorandum imzalanması bekleniyordu, fakat imzalanmadı.

Bununla ilgili Nikol Paşinyan “Rusya ile anlaşma tasarısı hazır, biz onu imzalamaya hazırız, fakat Rus meslektaşlarımız bu anlaşma üzerinde biraz daha çalışmaya karar verdiler. Her iki taraf da imzalamaya hazır olunca o anlaşmayı imzalarız” yorumunda bulundu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+