​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez - Gündem
01 Aralık 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Տրե / Օր : Արեգ / Ժամ : Խաւարակ

Gündem :

20 Kasım 2019  

​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez -

​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez ​Paşinyan: Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Rus gazetecilerle görüşme sırasında onların sorularını cevapladı. ABD’nin maddi desteğiyle Ermenistan’da kurulan biyolojik laboratuvarla ilgili endişelerini dile getiren gazetecileri sorusuna cevaben Paşinyan “Moskova ve Yerevan birbirine karşı hareket edemez, çünkü biz stratejik partneriz. Biz Rusya’ya asla zarar vermek istemeyiz” sözlerini dile getirdi.

Ermenistan Başbakanı, ayrıca Rusya tarafında mevcut olan endişelere değinerek ABD’nin maddi desteğiyle kurulan laboratuvarların herhangi bir şekilde Rusya’ya karşı kullanılşmayacağını vurguladı. Başbakanın açıklamasına göre bu laboratuvarlar tamamen Ermenistan devletine ait ve dışarıdan kimse Ermenistan Hükümetinin izni olmadan oraya giremez.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Ermenistan ziyaretinde bu laboratuvara Rus uzmanların girişine izin veren memorandum imzalanması bekleniyordu, fakat imzalanmadı.

Bununla ilgili Nikol Paşinyan “Rusya ile anlaşma tasarısı hazır, biz onu imzalamaya hazırız, fakat Rus meslektaşlarımız bu anlaşma üzerinde biraz daha çalışmaya karar verdiler. Her iki taraf da imzalamaya hazır olunca o anlaşmayı imzalarız” yorumunda bulundu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+