​Manga Akhtamar Ermeni efsanesi konulu bir klip çekti - Gündem
31 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

01 Aralık 2019  

​Manga Akhtamar Ermeni efsanesi konulu bir klip çekti

​Manga Akhtamar Ermeni efsanesi konulu bir klip çekti ​Manga Akhtamar Ermeni efsanesi konulu bir klip çekti
Ünlü Türk Rock Grubu Manga’nın son albümündeki ‘Yad Eller’ Klibi, Ermeni Akhtamar Adası'ndaki keşişin kızı Tamara’ya olan aşkı için Van gölünün azgın dalgalarında canını veren Vostanlı (Gevaşlı) çobanın hüzünlü efsanesini anlatıyor.

Türk Alternatif Rock Müziğin Mtv Ödüllü öncü gruplarından 'maNga', yayınladığı üç şarkıdan oluşan maNgaX maxi single’ının ilk klibini Yad Eller isimli şarkıya çekti.

Yayınlandıktan sonra büyük ilgi gören Yad Eller şarkısının klibinin ilginç bir hikayesi var. Yönetmenliğini Müge Manuş’un üstlendiği klipte, Van Gölü’nde bulunan Ermeni Akhtamar Adası efsanesi anlatılıyor.

Akhtamar efsanesinin Türk versyonuna göre zamanında adada yaşayan Ermeni baş keşişin güzeller güzeli kızı Tamara ile adanın çevresinde yaşayan bir çobanın hüzünlü aşk hikayesinin işlendiği klipte, çobanın Tamara’ya olan aşkı için Van Gölü'nün azgın sularında canını vermesi ve Tamara’nın da ardından gölün sularına kendini bırakarak iki aşık gencin boğulma efsanesi konu alınıyor.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+