​Ermenistan Dışişleri Bakanlığından ateşkes rejimini ihlal eden Azerbaycan’a kınama - Gündem
24 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

02 Aralık 2019  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığından ateşkes rejimini ihlal eden Azerbaycan’a kınama -

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığından ateşkes rejimini ihlal eden Azerbaycan’a kınama ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığından ateşkes rejimini ihlal eden Azerbaycan’a kınama

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan tarafından ateşkes rejiminin ihlalini kınadı. Bu ihlal sonucunda Artsakh (Karabağ) Savunma ordusu askerlerinden biri ağır yaralanmıştı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı yayınladığı açıklamasında “1997 doğumlu Rafayel Vağarşak oğlu Azizyan’ın ağır yaralanmasıyla sonuçlanan Azerbaycan tarafından ateşkes rejiminin ihlal edilmesinin sert bir şekilde kınıyoruz. Keskin nişancının açtığı ateş sonucunda meydana gelen bu olaydan önce herhangi bir gerginlik yoktu ve bu Azerbaycan’ın ateşkes rejimini kasten ve bilinçli bir şekilde bozmak istediğini gösteriyor” iadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı, ayrıca, bu tür olayların müzakerelerin barış ortamında devam etmesine zarar verdiğini ifade ederek Minsk Grubu eşbaşkanlarının aracılığıyla varılan anlaşmalara ve barış ortamı oluşturma ilkesine Azerbaycan’ın bağlı kalması gerektiğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+