​Ermeni Soykırımı karar tasarısının hazırlayıcı Senatör Menendez gözyaşlarını tutamadı - Gündem
13 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

13 Aralık 2019  

​Ermeni Soykırımı karar tasarısının hazırlayıcı Senatör Menendez gözyaşlarını tutamadı

​Ermeni Soykırımı karar tasarısının hazırlayıcı Senatör Menendez gözyaşlarını tutamadı ​Ermeni Soykırımı karar tasarısının hazırlayıcı Senatör Menendez gözyaşlarını tutamadı
Bugün ABD Senatosunda kabul edilen Ermeni Soykırımı karar tasarısının hazırlayıcı Demokrat Senatör Robert Menendez duygusal bir teşekkür konuşması yaptı.

Senatör Menendez “Bu karar tasarının kabul edildiğinde bazı Soykırım tanıklarının hala hayatta oldukları ve bunu görebildikleri için teşekkür ederim” derken gözyaşlarını tutamadı.

Hatırlatalım bugün ABD Senatosu biraz önce Ermeni soykırımının resmen tanınmasını öngören karar tasarısını oy birliğiyle kabul etti. Demokrat Senatör Bob Menendez ve Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz'un hazırladığı Soykırım karar tasarısına göre ABD Türkiyenin Ermeniler, Yunanlar, Süryaniler ve diğer Hıristiyan milletlere uyguladığı Soykırımını tanıyor, Soykırımın inkarını reddediyor ve gelecekteki soykırımlarını önlemek için Ermeni Soykırımı'nın hakkında bilgilendirmeyi teşvik ediyor.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+