​ABD Devlet Başkanı adayı Joe Biden Ermeni soykırımı tasarısına değindi: Senatonun kararını alkışlıy - Gündem
06 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Մադեղ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

15 Aralık 2019  

​ABD Devlet Başkanı adayı Joe Biden Ermeni soykırımı tasarısına değindi: Senatonun kararını alkışlıy

​ABD Devlet Başkanı adayı Joe Biden Ermeni soykırımı tasarısına değindi: Senatonun kararını alkışlıy ​ABD Devlet Başkanı adayı Joe Biden Ermeni soykırımı tasarısına değindi: Senatonun kararını alkışlıyorum
Demokrat Partisinden ABD Devlet Başkanı adayı olan Joe Biden daha önce de defalarca Ermeni Soykırımı meselesiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Joe Biden ABD Senatosu'nun bu kararını takdirle karşıladığını ifade ederek keni Twitter hesabından bununla ilgili paylaşım yaptı.

Paylaşımında Devlet Başkanı adayı “Ben Senato tarafından kabul edilen ve Ermeni Soykırımını tanıyan bu önemli kararı alkışlıyorum. Eğer biz geçmişle tamamen yüzleşmezsek o zaman ‘bir daha asla’ sözünün bir anlamı kalmaz” ifadelerine yer verdi.

16 Eylül tarihinde Joe Biden ABD Ermeni Davası Konseyine mektup yollayarak Ermeni Soykırımı konusunda ABD devletinin net tutumunu ortaya koyması gerektiğini öne sürmüştü.

Joe Biden şu an Demokrat Partisinin en muhtemel adaylardan biri sayılıyor. RealClearPolitics’in verilerine göre 10 Aralık itibariyle kaydolan Demokrat Partisi üyelerinden yüzde 28.5’i Devlet Başkan adaylığı için oyunu Joe Biden’e vermeye hazır.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+