​Fransa Ermeni dernekleri koordinasyon komitesi tarafından düzenlenen akşam yemeğine Macron da katıl - Gündem
05 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ահրանք / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

21 Ocak 2020  

​Fransa Ermeni dernekleri koordinasyon komitesi tarafından düzenlenen akşam yemeğine Macron da katıl -

​Fransa Ermeni dernekleri koordinasyon komitesi tarafından düzenlenen akşam yemeğine Macron da katıl ​Fransa Ermeni dernekleri koordinasyon komitesi tarafından düzenlenen akşam yemeğine Macron da katılacak

Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak Partisi) yönetim üyelerinden Murad Papazyan’ın aktardığı bilgilere göre bu sene artık gelenek haline gelen akşam yemeği etkinliği 29 Ocak tarihinde gerçekleşecek.

Ayrıca, Ermeni dernekleri tarafından düzenlenen akşam yemeğinin onur misafirleri arasında ünlü Türk tarihçi Taner Akçam da yer alacak.

Paris’teki l’Hôtel du Collectionneur otelinde düzenlenecek olan etkinlikte Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron konuşma yapacak.

Her sene düzenlenen bu etkinliğe genel olarak Fransa Cumhurbaşkanı, Paris Belediye Başkanı, Hükümet üyeleri, Parlamento milletvekilleri, Fransa devlet ve yerel yönetiminin temsilcileri, Fransa Ermeni derneklerinin yöneticileri ve Ermeni din adamları katılıyor.

Macron 2019 yılında Ermeni dernekleri koordinasyon komitesi tarafından düzenlenen akşam yemeği sırasında 24 Nisan’ı Fransa’da Ermeni Soykırımının anma günü olarak ilan etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+