​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları yakında görüşebilir - Gündem
31 Temmuz 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հրոտից / Օր : / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

23 Ocak 2020  

​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları yakında görüşebilir -

​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları yakında görüşebilir ​Ermenistan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanları yakında görüşebilir

22 Ocak’ta Ermenistan Milli Meclisi’nde konuşan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan, ileride Azerbaycan’lı mevkidaşı ile bir görüşme yapmak konusunda bazı ön anlaşmaların mevcut olduğunu açıkladı.

Ermenistan Dışişleri Bakanı, “Biz görüşmeye hazırız. Eşbaşkanları ile karşı tarafla bu yıl nasıl çalışacağımızı planlamaya çalışıyoruz. Görüşme konusuna gelince, bu konudaki açıklamaları eş zamanlı olarak yapmaya özen gösteriyoruz. Yakın zamanda olası bir görüşme konusunda anlaştık. Biz, ne de olsa istenilen ana görüşmeye hazır olduğumuzu bildirdik” yorumunu yaptı.

Mnatsakanyan, ihtilafın barış yoluyla çözme müzakerelerine Artsakh (Dağlık Karabağ) Cumhuriyeti’nin katılmasına son derece önem verdiğini vurguladı.

Hatırlanacağı üzere, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, en son 4 Aralık 2019’da Bratislava’da AGİT Minsk Grubu’nun arabuluculuğuyla ve katılımıyla bir araya gelmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+