​Ermenistan Cumhurbaşkanı İsrail’de Ermeni Soykırımını tanıma meselesini dile getirdi - Gündem
15 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արամազդ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

23 Ocak 2020  

​Ermenistan Cumhurbaşkanı İsrail’de Ermeni Soykırımını tanıma meselesini dile getirdi

​Ermenistan Cumhurbaşkanı İsrail’de Ermeni Soykırımını tanıma meselesini dile getirdi ​Ermenistan Cumhurbaşkanı İsrail’de Ermeni Soykırımını tanıma meselesini dile getirdi
Çalışma ziyareti için İsrail’de bulunan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisian ve eşi Nune Sarkisian İsrail’in yasama organı olan Knesset’i ziyaret ettiler.

Knesset’te Ermenistan Cumhurbaşkanını Knesset Başkanı Yuli-Yoel Edelstein ve onun eşi İrina Nevzlin ağırladılar.

Knesset Başkanı Yuli-Yoel Edelstein görüşmede “Bizim için ülkemizde sizi ağırlamak büyük onurdur. Her ne kadar hüzünlü bir olay çerçevesinde görüşüyorsak yine de ziyaretiniz için çok mutluyuz” ifadelerini dile getirdi.

Edelstein aynı zamanda Ermenistan Armen Sarkisyan’ın ziyaretini İsrail-Ermenistan ilişkileri açısından önemseyip iki ülke arasında büyük işbirliği potansyelininolduğunu, fakat bu potansyelin tamamen kullanılmadığını vurguladı. Bu açıdan İsrail’in Ermenistan’da Büyükelçilik açma girişiminin önemliliğini de ifade edildi.

Tarih sayfalarına değinen Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisian iki halk arasındaki dikkat çeken benzerliğini dile getirip, bundan yola çıkarak gelecek için birlikte düşünümesi gerektiğini belirtti.

İleride geçmişte yaşanana acıların tekrarlanması uğruna adımların atılması gerektiğini ifade eden Armen Sarkisyan İsrail Knesseti tarafından Ermeni Soykırımını tanıma meselesini de özellikle vurguladı. Ermenistan Cumhurbaşkanına göre tarihin utanç verici bu sayfanın tanınması siyasi menfaatlerine veya bugünkü siyasi durumuna bağlı olmamalı.

Dolayısıyla Armen Sarkisian İsrail’e Ermeni Soykırımını tanıma çağrısında bulundu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+