​Türkiye ile ilişkilerin olmaması, Ermenistan`ın güvenliği için bir meydan okumadır - Gündem
26 Eylül 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հոռի / Օր : Նպատ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

23 Ocak 2020  

​Türkiye ile ilişkilerin olmaması, Ermenistan`ın güvenliği için bir meydan okumadır -

​Türkiye ile ilişkilerin olmaması, Ermenistan`ın güvenliği için bir meydan okumadır ​Türkiye ile ilişkilerin olmaması, Ermenistan`ın güvenliği için bir meydan okumadır

Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrap Mnatsakanyan, Milli Meclis’te yapılan soru –cevap sırasında Türkiye ile ilişkilerine değindi.

Milletvekili Taron Simonyan’ın, uluslararası hukuka göre Türkiye’nin, denize çıkışı olmayan bir devlet olarak Ermenistan’ın denize çıkmasına engel olmaması gerektiği şeklindeki yorumunu yanıtlayan Mnatsakanyan, Türkiye ile diplomatik ilşkilerin olmamasının bugün geniş anlamda Ermenistan için bir meydan okuma anlamına geldiğini dile getirdi.

Mnatsakanyan, “Bu, dış politikamızın gündeminde çok ciddi bir sorundur. BM kapsamında, denize çıkışı olmayan ülkelerin belirli bi grubu var ve biz, bu grup çerçevesinde de çalışıyoruz. Değindiğiniz konu, Ermenistan – Türkiye ilişkileriyle ilgilidir. Ve bu ilişkilerin mevcut olmaması bugün Ermenistan için, Ermenistan’ın güvenliği için bir meydan okumadır. Biz, bu konuyu milli güvenliğimizin en ciddi sorunlarından biri olarak değerlendiriyoruz. Bu sürece hukuki alanda devam etmemiz için daha ayrıntılı hesaplamalara ihtiyacımız var” yorumunu yaptı.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+