Hollanda Dışişleri Bakanı Ermenistan’da tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesini önemse - Gündem
14 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Վանատուր / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

24 Ocak 2020  

Hollanda Dışişleri Bakanı Ermenistan’da tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesini önemse -

Hollanda Dışişleri Bakanı Ermenistan’da tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesini önemse Hollanda Dışişleri Bakanı Ermenistan’da tüm alanlarda iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesini önemsedi

Resmi ziyaret için Ermenistan’da bulunan Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile görüşmeden sonra düzenlenen basın toplantısı sırasında Ermenistan’da devam sürdürülen değişiklikleri ve özellikle yolsuzluğa karşı mücadelesini önemsediklerini dile getirdi.

Stef Blok yaptığı açıklamada “Ülkenizi ziyaret etmek için çok enteresan bir dönemdir. Yolsuzluğa karşı mücadele sürecini ve yapılan reformları takdir ediyorum. Biz Ermenistan ile ilişkilerimizi daha da derinleştirmeyi hedefliyoruz. Yerevan’da Hollanda Büyükelçiliği açılacak ve bu çok önemli bir adım” ifadelerine yer verdi.

Geleceğe yönelik ortak projelere odaklanması gerektiğini vurgulayan Hollanda Dışişleri Bakanı ekonomi alanında iki ülke arasındaki ilişkilerini önemsedi. Özellikle yüksek teknolojiler alanında Ermenistan’ın kaydettiği ilerleme Stef Blok’u çok etkiledi.

Ayrıca tarım alanında da Ermenistan’ın büyük potansyele sahip olduğunun altını çizen Blok bu alkanda Hollanda’nın kendi zengin tecrübesini Ermenistan ile paylaşmaya hazır olduğunu da belirtti. Hollanda’nın tecrübesini Ermenistan ile paylaşmaya hazır olduğu başka bir alan ise insan haklarıdır. Bu alanda Ermenistan’da yürütülen çalışmalar aynı şekilde Hollanda Dışişleri Bakanı tarafından takdirle karşılanıyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+