​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek - Gündem
25 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

29 Ocak 2020  

​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek

​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek ​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek
Ermenistan ve Türkiye’den 10’ar fotoğrafçının, iki halk arasında barış ve umut vurgusuyla çektikleri kareler sergi oldu. #BridgingStories II adını taşıyan proje, 29 Ocak Çarşamba akşamı UNIQ Gallery’de açılacak.

Ermenistanlı ve Türkiyeli fotoğrafçıları görsel hikâye anlatıcılığı ile bir araya getirmeyi amaçlayan projenin birinci ayağı ise, 4-11 Ağustos 2019 arasında Ermenistan’ın Dilican şehrinde yapılan bir kampla başladı. Katılımcılar kampın ardından fotoğraf çekmeye devam ederek, yaşadıkları deneyimleri ve keşfettikleri ortak özellikleri yansıtan fotoğrafları, projenin Instagram hesabında paylaştılar.

#BridgingStories II, 7 Şubat Cuma gününe dek UNIQ Gallery’de görülebilir.

National Geographic fotoğrafçısı John Stanmayer’in yanı sıra fotoğrafçılar Anush Babajanyan ve Sabiha Çimen rehberliğinde başlayan ve ilki 2016-17’de yapılan #BridgingStories [Köprü Kuran Hikâyeler] Ermenistan’daki ABD Büyükelçiliği’nin desteğiyle, Storyteller’s Cafe adlı sivil toplum örgütü tarafından hayata geçirilmişti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+