​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek - Gündem
28 Eylül 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Հոռի / Օր : Սիմ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

29 Ocak 2020 - Bu haber 164 kez okundu.  

​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek

​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek ​Köprü Kuran Hikâyeler başlıklı sergide Ermeni ve Türk fotoğrafçıların çalışmaları sergilenecek
Ermenistan ve Türkiye’den 10’ar fotoğrafçının, iki halk arasında barış ve umut vurgusuyla çektikleri kareler sergi oldu. #BridgingStories II adını taşıyan proje, 29 Ocak Çarşamba akşamı UNIQ Gallery’de açılacak.

Ermenistanlı ve Türkiyeli fotoğrafçıları görsel hikâye anlatıcılığı ile bir araya getirmeyi amaçlayan projenin birinci ayağı ise, 4-11 Ağustos 2019 arasında Ermenistan’ın Dilican şehrinde yapılan bir kampla başladı. Katılımcılar kampın ardından fotoğraf çekmeye devam ederek, yaşadıkları deneyimleri ve keşfettikleri ortak özellikleri yansıtan fotoğrafları, projenin Instagram hesabında paylaştılar.

#BridgingStories II, 7 Şubat Cuma gününe dek UNIQ Gallery’de görülebilir.

National Geographic fotoğrafçısı John Stanmayer’in yanı sıra fotoğrafçılar Anush Babajanyan ve Sabiha Çimen rehberliğinde başlayan ve ilki 2016-17’de yapılan #BridgingStories [Köprü Kuran Hikâyeler] Ermenistan’daki ABD Büyükelçiliği’nin desteğiyle, Storyteller’s Cafe adlı sivil toplum örgütü tarafından hayata geçirilmişti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+