​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama - Gündem
07 Nisan 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արեգ / Օր : Աստղիկ / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

29 Şubat 2020  

​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama

​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama ​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama
İstanbul Ermenileri Patrikliği dün Suriye ordusunun hava saldırıları sonucunda 33 Türk askerin hayatını yitirmesiyle ilgili yaptığı açıklamada hayatını kaybeden askerler için Tanrı’dan rahmet diledi. Açılamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 33 kahraman askerinin İdlib’de şehit düştüğü saldırı ülkemizde derin bir sarsıntı yaratmış bulunmaktadır. Milletimizin acısını yürekten paylaşırken, şehitlerimiz için Yüce Allah’tan rahmet dilemekteyiz.

Devletimizin bekasının güvencesi olan kahraman ordumuzun, silah arkadaşlarını kaybeden tüm mensuplarına metanet dilerken, dünyamızda ve bölgemizde barışın hakim olması için dualarımızı yinelemekteyiz.

Türkiye Ermenileri Patrikliği, Ruhani Meclisimiz ve tüm cemaatimiz adına, birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu sürecin üstesinden gelineceğine dair inancımızı tüm kamuoyumuzla paylaşmaktayız.”Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+