​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama - Gündem
04 Ağustos 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4514 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մարգար / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

29 Şubat 2020  

​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama -

​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama ​Türkiye Ermenileri Patrikliği’nden İdlib gelişmeleri ile ilgili açıklama

İstanbul Ermenileri Patrikliği dün Suriye ordusunun hava saldırıları sonucunda 33 Türk askerin hayatını yitirmesiyle ilgili yaptığı açıklamada hayatını kaybeden askerler için Tanrı’dan rahmet diledi. Açılamada şu ifadelere yer verildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 33 kahraman askerinin İdlib’de şehit düştüğü saldırı ülkemizde derin bir sarsıntı yaratmış bulunmaktadır. Milletimizin acısını yürekten paylaşırken, şehitlerimiz için Yüce Allah’tan rahmet dilemekteyiz.

Devletimizin bekasının güvencesi olan kahraman ordumuzun, silah arkadaşlarını kaybeden tüm mensuplarına metanet dilerken, dünyamızda ve bölgemizde barışın hakim olması için dualarımızı yinelemekteyiz.

Türkiye Ermenileri Patrikliği, Ruhani Meclisimiz ve tüm cemaatimiz adına, birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu sürecin üstesinden gelineceğine dair inancımızı tüm kamuoyumuzla paylaşmaktayız.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+