​Genç Ermeni kızın fotoğrafı, “World Press Photo of the Year” ödülüne aday gösterildi - Gündem
02 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Հրանդ / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

29 Şubat 2020  

​Genç Ermeni kızın fotoğrafı, “World Press Photo of the Year” ödülüne aday gösterildi

​Genç Ermeni kızın fotoğrafı, “World Press Photo of the Year” ödülüne aday gösterildi ​Genç Ermeni kızın fotoğrafı, “World Press Photo of the Year” ödülüne aday gösterildi
Katatonik durumdan çıktıktan sonra anne babası ile resmi çekilen 15 yaşındaki Ermeni kızın fotoğrafı, yılın en iyi resmi olarak fotoğraf dünyasında meşhur “World Press Photo of the Year” ödülüne aday gösterildi.

Katatoni (donakalım) veya Resignation Sendromu, hastayı hareket etmez, yemez, içmez hale düşürür. Bir psikolojik hastalık niteliğinde olan bu sendrom, en çok uzun süren mülteci statüsü alma sürecinden etkilenerek psikolojik travma geçiren Çingene ve Yezidi çocuklarda, ayrıca Balkanlarda yaşayan çocuklarda rastlanır.

Eva adlı 15 yaşındaki Ermeni kız, ailesi ile mülteci olarak Polonya’da bulunuyor. Kızın hastalığı, ailesinin mülteci sıfatıyla İsveç’e geçmeye çalıştığı sırada ortaya çıktmıştı. Aile, tekrar Polonya’ya gönderilmişti. Genç kız, sekiz ay sonra hastalıktan kurtulmuştu.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+