​Milletvekili: Türkiye, Ermenistan için bir güvenlik tehlikesidir - Gündem
23 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

04 Mart 2020  

​Milletvekili: Türkiye, Ermenistan için bir güvenlik tehlikesidir -

​Milletvekili: Türkiye, Ermenistan için bir güvenlik tehlikesidir ​Milletvekili: Türkiye, Ermenistan için bir güvenlik tehlikesidir

Ermenistan Parlamentosu’nun milletvekili, “Benim Adımım” İttifakının temsilcisi Tatevik Hayrapetyan, Türkiye’nin Ermenistan için direkt bir güvenlik tehlikesi olduğunu dile getirdi.

Hayrapetyan, "Bugün Türkiye tarafından Suriye’de yürütülen politika, 20. yüzyılın başında Ermenilere karşı işlenen suçun tam tekrarıdır” şeklinde konuştu.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının görüşmesine de değinen milletvekili, bunun bir ilk olmadığına ve Türkiye’nin, AGİT üyesi olarak Karabağ ihtilafının normalleştirme sürecinde mümkünce büyük rol üstlenmeyi her zaman denediğine, ancak başaramadığına vurgu yaptı.

Ermeni milletvekili, “Türkiye’nin tüm açıklamalarında, davranışlarında açık önyargılı, Azerbaycan yanlısı bir yaklaşım var ve bu yaklaşım, 1993 yılında Ermenistan ile sınırı kapatırken zaten açıkça sergilendi. Eğer Türkiye, ihtilafın çözümüne gerçekten katkı sağlamak istiyorsa, Karabağ meselesinin normalleştirme ve müzakere sürecine yönelik adımlardan mümkün olduğu kadar uzak durmalı, çünkü Türkiye’nin, zarar vermek dışında başka bir etkisi olamaz” ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+