​Ermensitan Dışişleri Bakanı: Karabağ`ın normalleştirme sürecinde Türkiye`nin herhangi bir rolü ola - Gündem
19 Haziran 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

05 Mart 2020  

​Ermensitan Dışişleri Bakanı: Karabağ`ın normalleştirme sürecinde Türkiye`nin herhangi bir rolü ola -

​Ermensitan Dışişleri Bakanı: Karabağ`ın normalleştirme sürecinde Türkiye`nin herhangi bir rolü ola ​Ermensitan Dışişleri Bakanı: Karabağ`ın normalleştirme sürecinde Türkiye`nin herhangi bir rolü olamaz

Ermensitan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatskanyan, Mevlüt Çavuşoğlu ile AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının görüşmesi hakkındaki soruları Parlamento’da cevapladı.

Türkiye Dışişleri Bakanı’nın, AGİT üyesi ülke temsilcisi olarak Minsk Grubu eşbaşkanları ile görüşmesinin çok normal olduğunu dile getiren Mnatsakanyan, “Minsk Grubu eşbaşkanları ile biz tam güven ilkesiyle çalışıyoruz. Onların yaklaşımlarını biliyoruz. Burada hiç bir olağanüstü şey yok” yorumunu yaptı.

AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları ile Türkiye Dışişleri Bakanı’nın anılan görüşmesinin bir ilk olmadığını da hatırlatan Mnatsakanyan, tek dikkat çekici hususun bu sefer Türkiye Dışişlerin’den görüşme sonrası bir açıklamanın yayınlaması olduğunu, bu açıklamaya da Ermenistan tarafından cevap verildiğini kaydetti.

Ermeni Bakan, “Dağlık Karabağ çatışması kapsamında Azerbaycan’a verilen tek taraflı askeri ve siyasi desteğiyle de ifade edilen Ermenistan ve Ermeni halkına olan düşmanca politikasıyla Türkiye, Karabağ ihtilafının barış yoluyla normalleştirme sürecinde herhangi bir rol oynayamaz. Bunu biz hep dedik ve tekrar ediyoruz. Biz çalışmaya ve kendi yaklaşımlarımız ile amacımızı anlatmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+